Sistematizacija radnih mesta u RTCG

Savet Radio televizije Crne Gore (RTCG) prihvatio je danas informaciju generalnog direktora Radovana Miljanića o si

03. Jul 2006

Reading Time: 2 minutes

Savet Radio televizije Crne Gore (RTCG) prihvatio je danas informaciju generalnog direktora Radovana Miljanića o sistematizaciji radnih mesta, prema kojoj 300 zaposlenih treba da bude otpušteno do kraja leta. “Više od 75 odsto prihoda RTCG ide na plate zaposlenim i dok tu cifru ne smanjimo na 50 odsto neće biti novca za investiranje u program”, rekao je Miljanić na sednici Saveta RTCG. On je naveo da će prosečna otpremnina biti 5.000 evra. “Za otpremnine ćemo isplaćivati šest prošečnih neto republičkih zarada, kako je određeno po zakonu, plus po 200 evra za godinu staža u RTCG”, rekao je Miljanić. On, međutim, nije mogao da precizira kada će biti završen taj posao, jer se, kako je kazao, “radi o delikatnim i teškim odlukama”. “Mi ne želimo da od javnog servisa napravimo novi Kombinat aluminijuma i ‘Radoja Dakića'”, rekao je Miljanić članovima Saveta.
Prema zvaničnim podacima RTCG zapošljava trenutno 896 ljudi, dok bi, prema broju radnih mesta utvrđenih u novoj sistematizaciji, na platnom spisku moglo da ostane najviše 630 ljudi. “Ne radi se o čistkama i obračunu, već o uspostavljanju reda i zakona u RTCG, gde su do sada ljudi zapošljavani stihijno”, kazao je Miljanić. On je naveo da će među prvim biti otpušteni članovi orkestra RTCG, osoblje obezbeđenja, voznog parka, higijene i bifea i da tu radi oko stotinjak ljudi. “Njima ćemo predložiti da osnuju posebne firme i mi ćemo ih angažovati ukoliko daju najpovoljniju ponudu na konkursu. Vozni park ćemo prepoloviti, s tim što će ekipe za događaje u Podgorici uzimati taksi, a za snimanje na prostoru Crne Gore zadržaćemo 15 vozila”, objasnio je Miljanić.
Prema rečima člana saveta i vršioca dužnosti budućeg muzičkog centra Žarka Mirkovića, “rasformiravanje orkestra RTCG, došlo je u najpogodnijem vremenu za te ljude”. “Očekujem da će najveći broj njih, nakon audicije, moći da zasnuje radni odnos u muzičkom centru, koji osniva država, jer je prepoznala potrebu da ima simfonijski orkestar”, rekao je Mirković. Članovi saveta prihvatili su informacije o radu Radija i Televizije Crne Gore o izveštavanju tih medija u prvih pet meseci ove godine, sa posebnim osvrtom na referendumsku kampanju i odali im prizanje za “profesionalno, objektivno i uravnoteženo informisanje”.

Print Friendly, PDF & Email